Přihlášení
Ztratili jste heslo?

ama Czech s.r.o.  +420 498 100 050, +420 739 452 092 info@ama-zahrada.cz

Bezdrátová robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001

Bezdrátová robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Doprava zdarma
Výrobce: A.M.A. S.P.A.
Katalogové číslo: ACZ99530
Obrázek k výrobku 62560 - Robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Klikni pro zobrazení většího obrázku
Obrázek k výrobku 62560 - Robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Obrázek k výrobku 62560 - Robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Obrázek k výrobku 62560 - Robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Obrázek k výrobku 62560 - Robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Obrázek k výrobku 62560 - Robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Obrázek k výrobku 62560 - Robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001
Doprava zdarma

Vyspělý model robotické sekačky AMA FREEMOW X RBA3001 od Italského výrobce zahradní techniky AMA, který pracuje bez nutnosti instalace obvodového drátu.

Nastavitelná výška sečení 20-100 mm
Šíře sečení 35 cm
Počet nožů 6 (2 disky sečení)
Dešťový senzor ano
Pohon ADW pohon všech kol
Typ napájení baterie
Skladem v ČR10 Odesíláme / k vyzvednutí: Úterý 16.07.2024
69 990,00 Kčs DPH
69990.00

Základní vlastnosti

  • robotická sekačka bez nutnosti instalace obvodového drátu

  • RTK systém pro výbornou orientaci v terénu

  • pokročilý 3D vision pro naprostou přesnost pohybu

  • nejnovější AI pro spolupráci s navigačním systémem

  • AWD pohon všech kol pro zdolání větších svahů

  • řízená všechna kola pro lepší průchodnost terénem

  • jednoduchá instalace přes mobilní aplikaci - možnost vytýčení no-go zón

  • velmi tichý stroj 

  • určeno pro plochy do 3.000 m2


Bezdrátová robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001

je vyspělým modelem robotických sekaček od Italského výrobce zahradní techniky AMA, který disponuje všemi vymoženostmi, které tento sektor nabízí. Tato sekačka je určena na plochy o maximální výměře 3.000 m2 v závislosti na složitosti dané zahrady. 

Tento technicky výjimečný stroj nabízí téměř vše, co si jen dokážete představit. Vzhledem k vybavení ho na Vaší zahradě jen tak něco nepřekvapí a tak Vám bude věrně sloužit při úpravě trávníku.

 


Robotické sekačky AMA FREEMOW jsou jedny z nejtišších sekaček na trhu

Robotickou sekačku AMA FREEMOW při práci prakticky neuslyšíte, Vy i Vaši sousedi můžete v klidu odpočívat na zahradě a zároveň mít krásně posečený trávník.


Vyspělý mechanismus sečení

Tato robotická sekačka je vybavena dvěma sečícími disky se třemi velmi ostrými žiletkami, které perfektně a bezchybně sečou trávník. Disky jsou umístěny v plovoucím rámu, který zajišťuje bezpečí pro nože a lepší průchodnost terénem což je velikou výhodou, pokud Váš trávník není ve 100% rovině. Plovoucí sečení krásně kopíruje terén, tím podpoří detaily Vaší zahrady, která tak bude velmi originální a výjimečná.

Díky systému dvou sečících disků vzniká úctyhodná šíře sečení 35 cm, díky tomu stroj zvládne posekat plochu rychleji, než stroje s jedním diskem. Oba disky jsou navíc umístěny offsetově a tak se ve směru pohybu překrývají. Nevzniká tak mezi disky úzký neposečený pruh jako u strojů, které mají disky umístěné vedle sebe.

AMA FREEEMOW X RBA3001 zvládne precizně zastřihávat okraje trávníku. Díky dvou diskům jsou nože blíže k okraji stroje a tím dokáží posekat blíže k okrajům trávníku. V úzkých místech využívá inteligentní navigace pro efektivní sečení tak, aby v daném místě netrávila příliš mnoho času, ale aby i taková plocha byla krásně posečená. 

Výšku sečení  (20-100 mm) si pohodlně nastavíte na dálku v aplikaci.

 


Promyšlený systém pohonu RBA 3001

AMA FREEMOW RBA 3001 využívá k pohonu systému 3 kol, které jsou dokonale sladěné tak, aby stroj hladce procházel složitým terénem. Dvě velká přední kola spolehlivě táhnou stroj i do poměrně strmých kopců. K tomu jim asistuje zadní menší kolo, které má také svůj vlastní motor. Pohon je tak zajištěn všemi koly najednou. 

Řízení stroje obstarávají všechna kola dohromady. Každé kolo má svůj vlastní motor, díky kterým jsou na sobě kola nezávislá. Zadní samostatné kolečko má navíc motor natáčení, čímž dochází k řízení i zadní nápravy. Tento systém zajišťuje unikátní pohyb terénem, skvělé otáčení a manipulaci i ve složitých situacích.

Stroj je vybaven speciálně navrženými širokými koly s protiskluzovým dezénem, díky kterým si lépe poradí s horším terénem a celkem bez problémů bude šplhat do velmi strmých kopců až do úctyhodného sklonu pozemku 53% / 28°. Toto ocení zejména majitelé svažitých pozemků, kde se standardní stroje neudrží.


Efektivní navigace v terénu pomocí pokročilého RTK systému a VSLAM

Pokročilá navigace pomocí RTK systému v kombinaci s technologií VSLAM a AIR spolehlivě navigují FREEMOW RBA 3001 skrz jednoduché i složité zahrady. Systém RTK využívá GPS lokalizaci pomocí satelitů, zatímco VSLAM má k dispozici dvojici kamer na čele stroje, které slouží jako oči člověka. Umělá inteligence AIR pak zpracovává a vyhodnocuje přijaté informace z těchto systémů. 

Kombinace pokročilého hardwaru a softwaru Freemow (inteligentní algoritmy) výrazně zlepšuje rozpoznávání prostředí sekačkou, přesnost polohování a pracovní výkon. Podobně jako lidský mozek, pokročilé algoritmy Freemow mohou zpracovávat informace získané z RTK, VSLAM , IMU (jednotka inerciálního měření) a odometrů, aby optimalizovaly metodu rozpoznávání prostředí za všech podmínek. Systém kamer VSLAM zajišťuje rozpoznávání pekážek. Díky tomu se stroj dokáže efektivně vyhýbat překážkám bez nutnosti narážet.

Souhrn těchto prvků umožňuje uživateli nastavit velmi přesné virtuální hranice a pracovat bez nutnosti instalace obvodového drátu. V rámci virtuálních hranic může sekačka plánovat trasy sečení s vysokou přesností a efektivitou, a tím dosáhnout nejvyšší kvality sečení.

 

 


 

Komunikace a programování AMA FREEMOW X RBA3001

AMA FREEMOW X RBA3001 je vybavena komunikačními rozhraními Wifi a Bluetooth. Díky Bluetooth dokáže tato robotická sekačka komunikovat s mobilní aplikací, která je zdarma k dispozici ke stažení v obchodech Google Play a Apple Appstore. Přes Wifi pak sekačku můžete spárovat s domácí wifi. Díky tomu ji pak můžete ovládat pomocí hlasových asistentů Amazon Alexa nebo Google home, nebo například programovat na dálku.

Mobilní aplikace poskytuje jednoduché a intuitivní nastavení veškerých parametrů sečení, rozdělení na zóny, zakázané zóny a mnoho dalšího což Vám velmi usnadní práci se sekačkou. Základní věci je možné nastavit i přímo na sekačce na jednoduchém panelu, mobilní aplikace je však nezbytností pro nastavení.

Robotické sekačky AMA disponují funkcí FOTA, která dovoluje aktualizaci softwaru na dálku. Již nikdy nebudete muset chodit do servisu, aby byl Váš stroj aktuální.

 


Robotické sekačky AMA FREEMOW si zmapují zahradu a vytvoří mapu zahrady v aplikaci. Pomocí této mapy se robot orientuje na zahradě

Díky mapě v aplikaci můžete vidět, kde má robot již posečeno a naopak kam se ještě chystá.

 


Bezpečnost robotických sekaček AMA FREEMOW X RBA3001

Robotické sekačky AMA FREEMOW disponují mnoha bezpečnostními prvky, které je činí bezpečnými pro své uživatele, ale také je chrání před vlastním poškozením. Celá kapota těchto robotických sekaček je upevněna na čtyřech snímačích, které v případě nárazu stroj okamžitě zastaví a nasměrují jinam do volného prostoru. Polohu sekačky hlídají snímače náklonu, snímače nadzvednutí, snímače kolize a další, které zabrání provozu stroje, pokud se dostane do nebezpečné situace. V případě deště zasáhne dešťový senzor, který stroj pošle do stanice. Stroji samotnému déšť samozřejmě nevadí, ale trávník nemá příliš rád sečení za deště. Tento typ sekaček má v sobě zabudovaný tepelný spínač, který sekačce zabrání pracovat při teplotách nižších než 5°C. 


Instalace robotických sekaček AMA FREEMOW X RBA3001

Instalovat robotickou sekačku AMA FREEMOW není žádná veliká věda. Zejména pokud máte jednoduchou zahradu, pak je instalace hračkou. Stačí dodržet pár pravidel ohledně instalace uvedených v návodu k obsluze a můžete si být jisti, že stroj bude fungovat přesně tak jak má. Pokud si nejste s čímkoli ohledně instalace jistí, pak se na nás neváhejte obrátit. Rádi Vám poradíme. 

V případě složitější zahrady doporučujeme využít zkušeností prodejců, kteří se instalacemi robotických sekaček zabývají na profesionální úrovni. Za takovou službu sice zaplatíte, ale máte jistotu, že vše bude tak, jak to má být. Instalace je jednorázová záležitost. Na jejím správném provedení záleží správné fungování stroje. V případě špatně provedené instalace v lepším případě stroj nebude fungovat tak, jak by měl. V horším případě může dojít k jeho poškození. 


Údržba robotických sekaček AMA FREEMOW

Robotické sekačky AMA FREEMOW jsou prakticky bezúdržbové stroje. Doporučuje se čas od času v závislosti na typu trávy očistit stroj od nalepené trávy. Ta může bránit otáčení disku s noži, nebo brzdit pojezdová kolečka. Robotické sekačky FREEMOW jsou voděodolné dle normy IPX 5. Tedy jsou odolné proti tekoucí vodě nebo dešti a tak je možné je omývat vodou z kohoutku (pozor: nejedná se o odolnost proti tlakové vodě, nelze tedy použít vodu z vodovodu přes hadici v takzvaném JET režimu). Vyhněte se jakýmkoli korozivním rozpouštědlům, jako jsou např.:
alkohol, benzín nebo aceton. Tyto látky mají potenciál poškodit jak estetiku, tak i vnitřní součásti vaší sekačky.

 

Pro bezproblémové dokování je důležité pravidelně kontrolovat a vyčistit nabíjecí stanici od všech nečistot nebo hromadění bahna.
KOLA
Tráva na kolech může zhoršit výkon sekačky při stoupání do svahu. Odstraňte bláto nebo jiné předměty mezi nimi, aby se stroj zvládl dostat i do strmějších svahů. K tomu použijte kartáč. Očistěte hnací kola (zadní kola), abyste zajistili, dobrou přilnavost stroje.
DEŠŤOVÝ SENZOR
Jednou za měsíc zkontrolujte dešťový senzor a ujistěte se, že není zakrytý blátem, trávou nebo jinými předměty. Buď jej omyjte nebo očistěte měkkým kartáčkem. Vysušte oblasti senzoru po čištění, aby nezaznamenával déšť.

Před zimním uskladněním se doporučuje stroj vyčistit, dobít do plné kapacity baterie, vypnout a umístit na suché místo s teplotou 5 stupňů a vyšší. Dále se doporučuje alespoň jednou za zimu stroj znovu zapnout, dobít baterii, vypnout a vrátit na suché místo. Takto ošetřený stroj Vám bude sloužit po dlouhou dobu. 

Můžete také využít služeb jako je zimní údržba nebo zimní uskladnění, kdy bude o Váš stroj patřičně postaráno. Vy jej pak dostanete připravený na sezónu v nejlepší kondici a s novým softwarem.

 


 

Stáhněte si aplikaci pro Vaši robotickou sekačku  AMA FREEMOW


V textu použité obrázky a videa nemusí odpovídat popisovanému modelu
Veškeré obrázky a videa jsou pouze ilustrativní a můžou se lišit od výsledného produktu
Pro správnou funkci komunikačního modulu je potřeba dobré připojení a přístup se signálem domácí wifi. 
Komunikace stroje s mobilním zařízením probíhá na základě bluetooth. Kvalita komunikace může být ovlivněna mnoha faktory na straně mobilního zařízení jako například konkrétní model mobilního zařízení, verze softwaru, dalšími aplikacemi nainstalovanými na daném přístroji, dalšími spárovanými přístroji a podobně. Vzhledem k tomu, že se jedná o okolnosti, které nemůže výrobce ovlivnit, není možné ručit za 100% komunikaci mezi strojem a konkrétním mobilním zařízením zákazníka.

 
 

Vlastnosti produktu

Vlastnost Hodnota
Nastavitelná výška sečení 20-100 mm
Šíře sečení 35 cm
Počet nožů 6 (2 disky sečení)
Dešťový senzor ano
Pohon ADW pohon všech kol
Typ napájení baterie
Tepelný spínač ano
Max. hlučnost 68 dB
Časovač ano
Standardní kola ano
GSM module dokoupitelný
Bezpečnostní zařízení tlačítko STOP pro okamžité zastavení, senzor zdvihu
Napětí 20 V
Včetně nabíječky ano
Kompatibilní baterie 20V/5Ah
ochrana IPX5
Indikátor úrovně nabití ano
Max. sklon plochy 53% / 28°
Počet kol 3
Navigační systém chytrý paralerní
Obvodový drát ne
Počet podzón 10
Detekce překážek ano + kamera
Programovatelný start ano
Manuální start ano
Automatický návrat do stanice ano
Systém proti krádeži ano PIN kód nebo GPS-GSM
Snímač nárazníku ano
Max. plocha trávníku 3.000 m²
Intenzita proudu 5 A
Řada Freemow
Ovládání app, Bluetooth, Wi-Fi
Typ motoru bezkartáčový
Hmotnost stroje 14,5 kg
Výrobce AMA
Hmotnost balení 27 kg
Rozměry balení 101x63x32 cm

Soubory ke stažení

Pro vytvoření hlídacího psa se musíte přihlásit.

Bezdrátová robotická sekačka AMA FREEMOW X RBA3001

phone498100050

 

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

ama Czech s.r.o.
Batňovice 269
542 32, Úpice

Telefon: +420 498 100 050
Mobil: +420 739 452 092
Fax: +420 498 100 051
E-mail: info@ama-zahrada.cz
Web: www.ama-zahrada.cz

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.